Jabłoń 'Złota Reneta' Rośliny są wysyłane od 10 października do pierwszych przymrozków - max. do 1 grudnia

Drzewka owocowe » JABŁONIE

Cena:16.00PLN
dostępny
Towar niedostępny

Jabłoń 'Złota Reneta'

CENA ZA SZTUKĘ TO:

16,00 ZŁ / SZT.

Sadzonki mają wysokość od 150 do 200 cm

(mierzone bez bryły korzeniowej).

KONTAKT:

+48 6666 333 00

+48 505 800 785

 

NA WSZYSTKIE NIEODEBRANE TELEFONY ODDZWANIAMY

W PILNYCH SYTUACJACH MOŻNA WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ SMS - ODDZWONIMY 

Drzewka są kopane z gruntu w dniu dostawy, tak aby system korzeniowy nie uległ uszkodzeniu.

!!!KORZENIE ZABEZPIECZONE SĄ WILGOTNYM TORFEM!!!

!!!DZIĘKI TEMU MAMY 100% GWARANCJĘ PRZYJĘCIA!!!

UWAGA:

!!!OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ ZAMÓWIEŃ!!!

Większe ilości dostarczamy naszym transportem lub w formie europalet - koszt ustalamy indywidualnie.

Mniejsze ilości dostarczamy w formie paczek.

 

Rośliny są wysyłane od 10 października do pierwszych przymrozków - max. do 1 grudnia!

 

 

Drzewo

 

Drzewo odmiany Złota Reneta jest średniej wielkości. Początkowo rośnie silnie, a później siła wzrostu maleje. Złota Reneta tworzy koronę szeroką i piramidalną. W okres owocowania drzewo wchodzi wcześnie. Plonuje obficie jednak często co drugi rok. W celu regularniejszego owocowania zaleca się przerzedzanie zawiązków w roku obfitego zawiązywania owoców. Kwitną średnio późno dlatego kwiaty rzadko przemarzają.

 

Owoce

 

Owoce Złotej Renety są duże lub średniej wielkości, jajowate i spłaszczone przy szypułce. Skórka jest cienka, lśniąca i zielonożółta. Rumieniec jest matowy, pomarańczowoczerwony, prążkowany i nieco rozmyty. Nie jest mocny. Królowa Renet posiada miąższ żółtawy, ścisły, winny, kwaskowaty, nieco aromatyczny z charakterystycznym korzennym posmakiem. Owoce Złotej Renety są smaczne i nadają się do bezpośredniego spożycia na surowo. Można robić z nich przetwory np. soki, kompoty, dżemy. Nadają się również do ciast i deserów.

 

Zbiór i przechowywanie

 

Jabłoń Złota Reneta to odmiana zimowa. Owoce dojrzewają w połowie września lub na przełomie września i października, choć zależy to w dużej mierze od stanowiska i pogody w danym roku wegetacyjnym. Ze zbiorem nie wolno zwlekać, ponieważ owoce mogą opaść. Owoce Złotej Renety można przechowywać do stycznia, w odpowiednich warunkach nawet do marca. Przechowują się dobrze. Transport znoszą nieźle.

 

Odporność

 

Drzewo odmiany Złota Reneta jest dość wrażliwe na mróz i na raka. Jest za to mało wrażliwe na parch i mączniak i z tego względu może być uprawiane bez ochrony chemicznej. Czasem w wilgotne lata jest jednak lekko atakowana przez choroby grzybowe zwłaszcza na stanowiskach mało przewiewnych. Młode drzewka Królowej Renet warto na zimę okrywać by nie zmarzły.

 

Zapylanie

 

Jabłoń Złota Reneta potrafi się zapylać własnym pyłkiem o ile przeniosą go pszczoły, jednak owoce są ładniejsze i jest ich więcej gdy pyłek jest innej odmiany Jabłoni. Na zapylacza nadają się w tym przypadku między innymi Koksa Pomarańczowa, Elstar, Golden Delicious, Idared, Jonatan, James Grieve. Zapylacza dla Królowej Renet można też wybrać spośród innych odmian kwitnących w tym samym czasie.

 

Sadzenie

 

Drzewo odmiany Złota Reneta wymaga raczej stanowisk słonecznych choć znosi i półcień(minimum 6 godzin bezpośredniego światła słonecznego w ciągu dnia) i ciepłych. Nie może być sadzone w północno-wschodnim rejonie kraju, bo łatwo przemarza. Z tego też względu nie może być sadzone w zastoiskach mrozowych. Nie toleruje gleb zbyt słabych. Lubi żyzne i przepuszczalne. Na słabych glebach rośnie i owocuje ale sporo owoców spada przed zbiorem. Jeśli mamy ziemię słabą lub ciężką trzeba odpowiednio wcześnie przygotować glebę pod sad. Lubi stanowiska otwarte gdzie jest lekki przewiew. Wtedy zdrowiej rośnie. Owoce są odporne na opadanie pod wpływem wiatru. Sadzić Jabłoń Złota Reneta można wiosną i jesienią (z gołym korzeniem), czyli w tym czasie gdy drzewko nie jest w okresie wegetacji.

 

Cięcie

 

Złota Reneta jak każda jabłoń musi być przycinana. Formowanie korony trzeba zacząć już wiosną po posadzeniu. Cięcie nowo posadzonych drzewek jest konieczne w celu przywrócenia równowagi miedzy korzeniami, a częścią nadziemną. Przycinając Królową Renet należy pamiętać, że silne ciecie ogranicza zawiązywanie się pąków kwiatowych i w efekcie zmniejsza owocowanie w roku następnym. Dlatego uzupełnieniem do przycinania powinno być przyginanie pędów, które przyspiesza nam wejście drzewka w okres owocowania. Pierwsze cięcie Jabłoni Złota Reneta wykonujemy w ten sposób, że skracamy pędy boczne, dłuższe niż 30cm o 1/3 długości. Przewodnik skracamy w odległości 40cm od ostatniej gałązki. Drzewko bez rozgałęzienia przycinamy w odległości 80cm od ziemi.

 

 

 

KOD PRODUKTU: GRUNT150-200ZLOTAREN#

 

WYSYŁKA KURIERSKA

PO PRZED PŁACIE NA KONTO:

1-10 SZT - 25ZŁ

11-20 SZT - 50ZŁ

ITD

WYSYŁKA KURIERSKA

POBRANIOWA:

1-10 SZTUK - 35ZŁ

11-20 SZTUK - 70ZŁ

ITD

Numer konta bankowego:
mbank 66 1140 2004 0000 3802 6646 8453

 

KONTAKT W SPRAWIE ZAMÓWIEŃ:

+48 666 633 300

+48 888 220 222

+48 888 880 300

 

REKLAMACJE I TERMINY DOSTAW:

+48 666 666 031

 

ZAMÓWIENIA HURTOWE POWYŻEJ 25 000 ZŁ:

+48 505 800 785

 

TELEFONY SĄ ODBIERANE W GODZINACH:

PONIEDZIAŁEK 8:00 - 17:00

WTOREK            8:00 - 17:00

ŚRODA-PIĄTEK 8:00 - 17:00

SOBOTA – NIEDZIELA  NIECZYNNE

 

NA WSZYSTKIE NIEODEBRANE TELEFONY ODDZWANIAMY

W PILNYCH SYTUACJACH MOŻNA WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ SMS - ODDZWONIMY

Cechy
Cechy
Rozmiar150-200
Waga3.00
Grunt/Pojgrunt
  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com


tel: +48 666 633 300     email: etomazzo@o2.pl
* prosimy o telefony w godzinach 8:00 - 17:00
zamknij X
Witaj, nie znalazłeś nic ciekawego?

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami cenowymi - zapraszamy na nasz Facebook.

Informujemy także o nowym asortymencie... bądźmy w kontakcie - polub nas