Żywotnik Zachodni "HOSERI" Thuja Occidentalis 3000 szt. Wysyłka od 1-31.08 !!!

SADZONKI W P9 » IGLASTE » TUJE » ŻYWOTNIK ZACHODNI - THUJA, TUJA » HOSERI

Cena:9625.00PLN
dostępny
Posiadamy na stanie:9999

 

 

Przedmiotem aukcji są sadzonki

 

Żywotnik Zachodni "HOSERI" Thuja Occidentalis

 

CENA ZA KOMPLET TO:

 

9625,00 ZŁ/3000 szt.

 

 

 
Żywotnik Zachodni "HOSERI''
 

Wygląd

Odmiana 'Hoseri' charakteryzuje się powolnym wzrostem i pięknym regularnym pokrojem. W wieku 10 lat osiąga ok. 50cm wysokości. Pędy są krótkie, wachlarzykowato ułożone sztywno osadzone na roślinie. Żywotnik posiada ciemnozielony kolor, który lekko brunatnieje na jesieni.

Stanowisko i uprawa

Żywotniki mają przeciętne wymagania glebowe, do zdrowego rozwoju niezbędna jest dość duża wilgotność podłoża. Na suchych glebach rosną słabo, korona krzewów jest luźniejsza i rośliny chorują. Lubią podłoże przepuszczalne, żyzne oraz piaszczysto-gliniaste. Również wilgotność powietrza ma tutaj niemały wpływ - im większa, tym lepiej dla żywotników.

Odpowiada im stanowisko słoneczne lub lekki półcień. Dość dobrze znoszą zanieczyszczenia powietrza, udają się więc w dużych parkach i w zieleni miejskiej.

Żywotniki są odporne na mrozy. Jednak źle znoszą wysuszające mroźne wiatry i otwarte przestrzenie. Młode rośliny rzadko przemarzają. Wytwarzają płytki system korzeniowy, dlatego w czasie suszy, bezśnieżnej zimy i suchego przedwiośnia dobrze jest żywotniki podlewać (by uniknąć suszy fizjologicznej). Należy chronić rośliny przed zaleganiem dużych ilości ciężkiego śniegu, który powoduje deformację krzewów (otrzepujemy śnieg).

Dobrze znoszą przycinanie i formowanie.

Krzewy te nie wymagają zbyt dużej pielęgnacji i rzadko bywają atakowane przez szkodniki. Dla dobrego i zdrowego rozwoju należy ściółkować rośliny, wzbogaci to glebę w próchnicę i utrzyma odpowiedni poziom wilgoci.

Zastosowanie

Żywotnik zachodni 'Hoseri' to piękna kulista odmiana, idealna do kompozycji pokrojowych. Nadaje się na obwódki przy chodnikach i ciągach pieszych. Jest rośliną wspaniałą na frontowe części rabat i reprezentacyjne niskie szpalery.

Odmiana ta idealnie komponuje się na iglastych założeniach strukturalnych, połączona ze stożkowymi i kolumnowymi roślinami wspaniale porządkuje przestrzeń. Żywotnik przyciąga uwagę swą formą, właściwie wyeksponowany na trawniku, przy murkach lub ścieżkach nadaje założeniom niepowtarzalnego charakteru.

Barwnie wygląda połączony z funkiami np. odmianą 'Patriot' z białym brzegiem liści lub 'Aureomarginata' z żółtym brzegiem. Jest dobrym towarzystwem dla ozdobnych traw np. kostrzewy sinej, turzycy 'Frosted Curls' o srebrzystym połysku lub delikatnej ostnicy. W połączeniu z rozplenicą japońską ('Hameln") tworzy niepowtarzalne proste rabaty.

Warto wykorzystać odmianę do stworzenia pokrojowych barwnych kompozycji z krzewami liściastymi. Doskonale w tej roli wypadną ciemne berberysy Thunberga 'Bagatelle' rozjaśnione o towarzystwo strzyżonej w kule trzmieliny 'Emerald Gaiety' (można dodać kilka sztuk form szczepionych na pniu).

Odmianę warto łączyć z iglakami szczególnie o pokroju stożkowym np. jałowcem chińskim 'Stricta'', świerkiem białym 'Conica' lub 'Laurin'. W taką prostą kompozycję wplećmy tulipany, narcyzy, niskie krokusy a wiosną zachwyci nas urodą.

'Hoseri' nadaje się również do nasadzeń pojemnikowych na tarasy i balkony bądź przed głównym wejściem. Jest dobrą - niepracochłonną - alternatywą na strzyżone w bukszpanowe kule w donicach.
 
 

TOWAR WYSYŁANY OD 1-31.08

 

 KOD PRODUKTU: P9HOSERI*3000

 

WYSYŁKA KURIERSKA

PO PRZEDPŁACIE NA KONTO:

GRATIS

WYSYŁKA KURIERSKA

POBRANIOWA:

350 ZŁ

 

KONTAKT W SPRAWIE ZAMÓWIEŃ:

+48 666 633 300

+48 888 220 222

+48 888 880 300

 

REKLAMACJE I TERMINY DOSTAW:

+48 666 666 031

 

ZAMÓWIENIA HURTOWE POWYŻEJ 25 000 ZŁ:

+48 505 800 785

 

TELEFONY SĄ ODBIERANE W GODZINACH:

PONIEDZIAŁEK 8:00 - 14:00

WTOREK            8:00 - 14:00

ŚRODA-PIĄTEK 8:00 - 12:30

SOBOTA – NIEDZIELA  NIECZYNNE

 

NA WSZYSTKIE NIEODEBRANE TELEFONY ODDZWANIAMY

W PILNYCH SYTUACJACH MOŻNA WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ SMS - ODDZWONIMY

Cechy
Cechy
RozmiarSADZONKA
Waga4980
Grunt/PojDONICA 0.5-0.7
  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com


tel: +48 666 633 300     email: etomazzo@o2.pl
* prosimy o telefony w godzinach 8:00 - 17:00
zamknij X
Witaj, nie znalazłeś nic ciekawego?

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami cenowymi - zapraszamy na nasz Facebook.

Informujemy także o nowym asortymencie... bądźmy w kontakcie - polub nas