Brzoskwinia 'Inka' Odmiana deserowa Rośliny są wysyłane od 10 października do pierwszych przymrozków - max. do 1 grudnia

Drzewka owocowe|Drzewka owocowe » BRZOSKWINIE

Cena:24.00PLN
Towar niedostępny

 

 

Witamy serdecznie na naszych aukcjach

Przedmiotem aukcji są drzewka

  

Brzoskwinia 'Inka'

 

CENA ZA SZTUKĘ TO:

 

24,00 ZŁ / SZT.

 

Sadzonki mają wysokość od 150 do 200 cm,
(mierzone bez bryły korzeniowej).

 

Drzewka są kopane z gruntu w dniu dostawy, tak aby system korzeniowy nie uległ uszkodzeniu.

!!!KORZENIE ZABEZPIECZONE SĄ WILGOTNYM TORFEM!!!

!!!DZIĘKI TEMU MAMY 100% GWARANCJĘ PRZYJĘCIA!!!

UWAGA:

!!!OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ ZAMÓWIEŃ!!!

Większe ilości dostarczamy naszym transportem lub w formie europalet - koszt ustalamy indywidualnie.

Mniejsze ilości dostarczamy w formie paczek.

 

 

Rośliny są wysyłane od 10 października do pierwszych przymrozków - max. do 1 grudnia!

 


 

Brzoskwinia 'Inka'

 

Brzoskwinia "Inka" - to żółtomiąższowa polska odmiana deserowa. Traktuje się ją jako typowo przemysłową, ponieważ jest poszukiwana na rynku dzięki niesłabnącej dobrej opinii. Zradzane przez nią owoce przy odpowiedniej pielęgnacji mogą wyrosnąć na ponadprzeciętnie duże, co dodatkowo przyciąga konsumentów. Według naszych sadowników jest to jedna z najbardziej dochodowych odmian.

 

Opis

Drzewo rośnie silnie i wytwarza kulistą koronę. Ma ona regularny kształt z racji tego, że pędy wyrastają pod szerokimi kątami. Inka dorasta do 4 m wysokości i nawet 6 m szerokości. Średniej wielkości kwiaty są koloru różowego i uznaje się je za ozdobne.

Jeśli chodzi o owoce, to są one prawdziwie atrakcyjne. Zawsze wyrastają na dorodne okazy ważące ok. 100–160 g, a przy precyzyjnie wykonanym przerzedzaniu są w stanie osiągnąć nawet do 200 g. W kształcie są owalne. Ciekawe jest to, że ich ciemnożółta skórka nie będzie widocznie omszona, ale za to pokryje się pomarańczowoczerwonym rumieńcem w granicach od 30 do 50%. Miąższ z kolei jest koloru żółtokremowego i często minimalnie zabarwia się w okolicach pestki, od której bardzo dobrze odchodzi. Trzeba też dodać, że sama jego konsystencja jest zachęcająca – masłowa i soczysta. Brzoskwinie zradzane przez Inkę są po prostu aromatyczne i smaczne (w przeważającej części słodkie).

Wymagania

Inka potrzebuje światła i ciepła. Najlepiej zatem uprawiać ją na stanowiskach dobrze nasłonecznionych. Poza tym gleba, na której ją posadzimy, powinna być piaszczysta, próchnicza lub gliniasta, a do tego – lekko kwaśna, czyli o pH 5,5–6,5. W takich warunkach można zastosować podkładkę Syberian C. Jeżeli zaś będą one odrobinę gorsze, lepiej sięgnąć po brzoskwinię mandżurską.

Zbiór i wytrzymałość

Odmiana ta owocuje naprawdę obficie i regularnie. Zazwyczaj dojrzewanie brzoskwiń przypada pod koniec sierpnia, a konkretniej – między 18 a 24 sierpnia, choć zauważa się, że termin może się przesunąć na okres od 25 sierpnia do ok. 5 września. Inka jest zatem późniejsza względem odmiany Redhaven, czy nawet Reliance.

Istotnym jest fakt, że roślina ta wykazuje się dobrą odpornością na mróz, choć pąki kwiatowe poradzą sobie z nim odrobinę gorzej. Temperaturę graniczną wyznacza się zatem w okolicach -18°C lub -20°C. Na szczęście jednak Inka jest w stanie w miarę łatwo zregenerować się po nawet dosyć ciężkiej zimie.

Zastosowanie

Brzoskwinia Inka nadaje się zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i na przetwory czy soki. Warto wiedzieć, że z jej pestek produkuje się olejki do masażu, które zachwycają lekko migdałowym zapachem.

  

 

Pielęgnacja i wymagania: 

najlepiej rozwijać się będzie na stanowisku słonecznym, ciepłym, osłoniętym od wiatru. Gleba powinna być żyzna, próchniczna, piaszczysto-gliniasta o obojętnym pH. Jest dostatecznie wytrzymała na mróz, jedynie pąki kwiatowe są średnio odporne na przymrozki. Drzewo dostatecznie wytrzymałe na mróz, jedynie pąki kwiatowe są średnio odporne na przymrozki.

Kwitnienie i owocowanie: 

odmiana SAMOPYLNA, do owocowanie nie potrzebuje zapylacza. Owocuje corocznie i obficie. Dojrzałość zbiorczą osiąga zwykle w sierpniu. Rodzi duże, czasem nawet bardzo duże, ciemnożółte owoce, pokryte niemal w połowie czerwonym, kropkowanym rumieńcem, o żółtokremowym, bardzo soczystym, kwaskowatym, smacznym miąższu, dobrze odchodzącym od pestki.

Cięcie:

brzoskwini nie powinno się przycinać na przedwiośniu, kiedy jest zimno i wilgotno. Zbyt wczesne cięcie brzoskwini, skracanie gałęzi powoduje, że rośliny łatwiej przemarzają, nawet przy stosunkowo niewielkim mrozie, mogą również częściej chorować. Z tego powodu brzoskwiń nie powinno się przycinać wcześniej niż w drugiej połowie marca. Zazwyczaj cięcie brzoskwini przeprowadza się w tak zwanej fazie różowego pąka (czyli gdy na pędach są pąki kwiatowe), a nawet w czasie kwitnienia lub tuż po nim. Należy wybrać ciepły, słoneczny i suchy dzień. Cięcie brzoskwini latem: pędy można też skracać latem, ale nie później niż w połowie sierpnia. Zbyt późno wykonany zabieg cięcia wydłuża okres wzrostu rośliny oraz sprawia, że nie wchodzi ona w stan zimowego spoczynku i łatwiej przemarza.

 

KOD PRODUKTU: GRUNT150-200INKA#

  

Numer konta bankowego:
mbank 66 1140 2004 0000 3802 6646 8453

 

 

KONTAKT W SPRAWIE ZAMÓWIEŃ:

+48 666 633 300

+48 888 220 222

+48 888 880 300

 

REKLAMACJE I TERMINY DOSTAW:

+48 666 666 031

 

ZAMÓWIENIA HURTOWE POWYŻEJ 25 000 ZŁ:

+48 505 800 785

 

TELEFONY SĄ ODBIERANE W GODZINACH:

PONIEDZIAŁEK 8:00 - 17:00

WTOREK            8:00 - 17:00

ŚRODA-PIĄTEK 8:00 - 17:00

SOBOTA – NIEDZIELA  NIECZYNNE

 

NA WSZYSTKIE NIEODEBRANE TELEFONY ODDZWANIAMY

W PILNYCH SYTUACJACH MOŻNA WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ SMS - ODDZWONIMY

Cechy
Cechy
Rozmiar150-200 cm
Waga3
Grunt/PojGRUNT
  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com


tel: +48 666 633 300     email: etomazzo@o2.pl
* prosimy o telefony w godzinach 8:00 - 17:00
zamknij X
Witaj, nie znalazłeś nic ciekawego?

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami cenowymi - zapraszamy na nasz Facebook.

Informujemy także o nowym asortymencie... bądźmy w kontakcie - polub nas