Śliwa 'Althana' Rośliny są wysyłane od 10 października do pierwszych przymrozków - max. do 1 grudnia

DRZEWKA OWOCOWE|DRZEWKA OWOCOWE » ŚLIWY

Cena:20.00PLN
Towar niedostępny

Witamy serdecznie na naszych aukcjach

Przedmiotem aukcji są drzewka

 

Śliwa 'Althana'

CENA ZA SZTUKĘ TO:

20,00 ZŁ / SZT.

 

Sadzonki maja wysokość od 150 do 200 cm,
(mierzone bez bryły korzeniowej).

 

Drzewka są kopane z gruntu w dniu dostawy, tak aby system korzeniowy nie uległ uszkodzeniu.

!!!KORZENIE ZABEZPIECZONE SĄ WILGOTNYM TORFEM!!!

!!!DZIĘKI TEMU MAMY 100% GWARANCJĘ PRZYJĘCIA!!!

UWAGA:

!!!OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ ZAMÓWIEŃ!!!

Większe ilości dostarczamy naszym transportem lub w formie europalet - koszt ustalamy indywidualnie.

Mniejsze ilości dostarczamy w formie paczek.

 

Rośliny są wysyłane od 10 października do pierwszych przymrozków - max. do 1 grudnia!

 

 

 

Śliwa 'Althana'

 

 

 

Śliwa Althana pochodzi z Czech. Otrzymana została w roku 1850-1860 przez ogrodnika w posiadłości hr. Althana. Jest siewką Renklody Zielonej Wielkiej. Od dawna jest uprawiana w Europie i USA. W Polsce jest znana od wielu lat. Althana jeśli chodzi o sady towarowe stopniowo traci na znaczeniu. Można jednak nadal ją sadzić w pobliżu dużych rynków zbytu. Śliwa Renkloda Althana nadal jest bardzo chętnie uprawiana przez amatorów w tym działkowców.

 

Drzewo

 

Śliwa Renkloda Althana to spore drzewa o koronach początkowo wzniesionych, później prawie kulistych. Korona jest nieco spłaszczona i nie zagęszcza się za bardzo, raczej średnio. Rozgałęzienia drugiego rzędu rosną prawie pionowo i są pokryte krótkopędami. Pędy jednoroczne są dość grube i długie. W okres owocowania Renkloda Althana wchodzi średnio późno. Po raz pierwszy owoce pojawiają się na drzewach przeważnie w 3-4 roku po posadzeniu. Owocuje regularnie ale umiarkowanie obficie. Drzewo kwitnie średnio wcześnie. Kwiaty są średniej wielkości, na początku białe, pod koniec kwitnienia zaróżowione, okrągłe i zachodzące na siebie.

 

Owoce

 

Owoce Renklody Althany są duże, bo dorastają do 45-55g, kuliste, prawie w całości brunatno- bordowe, pokryte niezbyt mocnym białofioletowym nalotem. Skórka jest różowożółta, dość gruba i dobrze odchodzi od miąższu. Na końcach  owoce są lekko spłaszczone. Althana posiada miąższ białożółty lub złotożólty, soczysty, kwaskowato- słodki, nieco korzenny i bardzo smaczny. Miąższ jest lekko związany z pestką i łatwo od niej odchodzi. Owoc składa się z dwóch niesymetrycznych części. Pestka jest duża, owalna, najszersza w połowie wysokości. Owoce Renklody Althana są deserowe i można je spożywać na surowo albo dodawać do ciast i deserów. Można je też przetwarzać. Szczególnie dobre są kompoty. Dojrzałe owoce źle znoszą transport dlatego należy je zrywać  kilka dni przed tym nim całkowicie dojrzeją. Wielkość i smak owoców zależą od warunków klimatycznych i glebowych.

 

Zbiór i przechowywanie

 

Owoce Renklody Althana do zbioru nadają się pod koniec sierpnia lub na początku września. Mogą dojrzewać nierównomiernie i czasem konieczny jest drugi zbiór owoców.

 

Odporność

 

Drzewo jest niezbyt wytrzymałe na mróz. Za to jest mało wrażliwe na choroby w tym na szarkę.

 

Zapylanie

 

Renkloda Althana wymaga zapylaczy, którymi mogą być: Kirka, Renkloda Ulena, Bluefree czy Empress. Na zapylaczy nadają się także inne odmiany śliw kwitnące w tym samym czasie.

 

Sadzenie

 

Śliwa Renkloda Althana w chłodniejszych rejonach kraju powinna być okrywana na zimę, szczególnie młode drzewka. Nie znosi zastoisk mrozowych. Może rosnąć na terenach wyżej położonych ale na dość wilgotnych i żyznych glebach. Wymaga dobrych stanowisk by śliwki były duże i smaczne. Szczególnie nie lubi gleb suchych. Owoce są wtedy drobne. Renkloda Althana preferuje stanowiska osłonięte od wiatru. Jeśli ziemia jest daleka od ideału warto ją wcześniej dostosować. Drzewo szczepione na ałyczy znosi nieco gorsze gleby. Drzewko owocowe sadzić można od wczesnej wiosny do jesieni. Wczesną wiosną i jesienią sadzi się drzewka owocowe  z gołymi korzeniami, a późną wiosną i latem drzewka kupowane w doniczkach. Dołek pod Renklodę Althanę należy wykopać obszerny. Korzenie muszą się zmieścić i absolutnie nie mogą być zawinięte. Po posadzeniu trzeba drzewko obficie podlać. Warto zrobić misę wokół pnia, bo to ułatwia podlewanie.

 

Cięcie

 

Drzewa Śliwy Renkloda Althana przycina się w celu uformowania korony, prześwietlenia i odmłodzenia. Młode drzewka tuż po posadzeniu od razu zaczyna się formować, poprawia to ich przyjęcie oraz działa pozytywnie na rozkrzewianie. Drzewka nierozgałęzione składające się jedynie z przewodnika przycina się na wysokości 70-90 cm. Drzewka z pędami bocznymi również trzeba przyciąć. W tym przypadku pędy skraca się o 1/3 długości o ile są dłuższe niż 30 cm, a przewodnik ucina się na wysokości 30-40cm nad ostatnim pędem. Wycina się też pędy jeśli ich jest zbyt dużo. Można pozostawić jedynie 5 na świeżo posadzonym drzewku. Od ziemi na wysokość 50 cm wszystkie odrosty muszą zostać usunięte. Po uformowaniu korony Śliwy Renkloda Althana drzewka się prześwietla przy okazji usuwając wszystkie chore i uszkodzone gałązki. Stare, zaniedbane drzewa można odmładzać.KOD PRODUKTU: GRUNT150-200ALTHANA#

 

WYSYŁKA KURIERSKA

PO PRZED PŁACIE NA KONTO:

1-10 SZT - 25ZŁ

11-20 SZT - 50ZŁ

ITD

WYSYŁKA KURIERSKA

POBRANIOWA:

1-10 SZTUK - 35ZŁ

11-20 SZTUK - 70ZŁ

ITD

Numer konta bankowego:
mbank 66 1140 2004 0000 3802 6646 8453

 

KONTAKT W SPRAWIE ZAMÓWIEŃ:

+48 666 633 300

+48 888 220 222

+48 888 880 300

 

REKLAMACJE I TERMINY DOSTAW:

+48 666 666 031

 

ZAMÓWIENIA HURTOWE POWYŻEJ 25 000 ZŁ:

+48 505 800 785

 

TELEFONY SĄ ODBIERANE W GODZINACH:

PONIEDZIAŁEK 8:00 - 17:00

WTOREK            8:00 - 17:00

ŚRODA-PIĄTEK 8:00 - 17:00

SOBOTA – NIEDZIELA  NIECZYNNE

 

NA WSZYSTKIE NIEODEBRANE TELEFONY ODDZWANIAMY

W PILNYCH SYTUACJACH MOŻNA WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ SMS - ODDZWONIMY

Cechy
Cechy
Rozmiar150-200 cm
Waga3
Grunt/PojGRUNT
  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com


tel: +48 666 633 300     email: etomazzo@o2.pl
* prosimy o telefony w godzinach 8:00 - 17:00
zamknij X
Witaj, nie znalazłeś nic ciekawego?

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami cenowymi - zapraszamy na nasz Facebook.

Informujemy także o nowym asortymencie... bądźmy w kontakcie - polub nas