Czereśnia 'Vega' Rośliny są wysyłane od 10 października do pierwszych przymrozków - max. do 1 grudnia

Drzewka owocowe|Drzewka owocowe » CZEREŚNIE

Cena:20.00PLN
Towar niedostępny

Witamy serdecznie na naszych aukcjach

Przedmiotem aukcji są drzewka

 

Czereśnia 'Vega'

CENA ZA SZTUKĘ TO:

20,00 ZŁ / SZT.

 

Sadzonki maja wysokość od 150 do 200 cm,
(mierzone bez bryły korzeniowej).

 

Drzewka są kopane z gruntu w dniu dostawy, tak aby system korzeniowy nie uległ uszkodzeniu.

!!!KORZENIE ZABEZPIECZONE SĄ WILGOTNYM TORFEM!!!

!!!DZIĘKI TEMU MAMY 100% GWARANCJĘ PRZYJĘCIA!!!

UWAGA:

!!!OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ ZAMÓWIEŃ!!!

Większe ilości dostarczamy naszym transportem lub w formie europalet - koszt ustalamy indywidualnie.

Mniejsze ilości dostarczamy w formie paczek.

 

Rośliny są wysyłane od 10 października do pierwszych przymrozków - max. do 1 grudnia!

 

 

 

Czereśnia 'Vega'

 

 

Czereśnia Vega zaliczana jest do odmiany żółtej prawie w całości pokrytej rumieńcem. Jej owoce robią wrażenie na polskich konsumentach, co sprawia, że jest to roślina powszechnie uprawiana. Mimo wszystko jednak jej wartość produkcyjną ocenia się słabo, ponieważ czereśnie mają tendencję do pękania. Warto wspomnieć, że Vegę otrzymano w Kanadzie poprzez skrzyżowanie odmian Bing i Victor.

 

Drzewo

Drzewo to charakteryzuje się dużą siłą wzrostu, szczególnie zaraz po posadzeniu. Dlatego też należy ją odrobinę osłabiać poprzez podkładki karłowe lub półkarłowe. Również konary będą dosyć mocne. Korona uformuje się wyniośle, ale przy tym wszystkim luźno.

Owoce

Czereśnie zradzane przez Vegę są przede wszystkim smaczne. Zachwycają też ogólnie swoim wyglądem zewnętrznym oraz wagą wahającą się na granicy 7,5–9,0 g, dzięki czemu zalicza się je do jednych z największych wśród wszystkich odmian. W kształcie są sercowate. Ciekawa jest również ich skórka – żółta, ale praktycznie w całości (ok. 90%) pokryta karminowym rumieńcem przypominającym rozmyte kreseczki. Miąższ z kolei ma kolor jasnożółty i jest niezwykle soczysty i twardy (z racji tego, że Vegę zalicza się do chrząstek). Pestka okazuje się dosyć duża i prawie okrągła. Szypułka zaś jest krótka i całkiem masywna oraz słabo ordzawiona.

Wymagania

Odmiana ta wymaga gleby głębokiej przepuszczalnej i przewiewnej, a przy tym wszystkim jeszcze żyznej, niekwaśnej i niezbyt wilgotnej. Pod żadnym pozorem nie można próbować sadzenia jej w gruncie suchym, piaszczystym i ciężkim. Uważajmy też na poziom wód gruntowych, który nie powinien przekroczyć 2 m (licząc od powierzchni ziemi).

Uprawa

Czereśnię tę należy szczepić na takich podkładkach jak niemiecka Gisela 5 czy czeska PHL-A. W takim wypadku zagęszczenie powinno wynieść 4 × 3 m – 4 × 2 m, co da ok. 830–1250 drzew na hektar. Wtedy też trzeba prowadzić tę odmianę w formie wrzecionowej.

Zbiór

Vega zaczyna owocować już w drugi rok po posadzeniu. Należy do odmian czwartego i piątego tygodnia dojrzewania. Oznacza to, że czereśnie pojawią się mniej więcej pod koniec czerwca lub na początku lipca. Trzeba na nie bardzo uważać, ponieważ są niezwykle delikatne – bardzo łatwo się odgniatają, a przy deszczach z łatwością pękają. Warto zapamiętać też odpowiednie dla tej rośliny zapylacze, np. odmiany Karesova czy Hedelfińska.

Wytrzymałość

Najistotniejsze jest to, że Vega świetnie radzi sobie z niskimi temperaturami. Notuje się też dobrą odporność na choroby kory i drewna, choć niektóre źródła podają, że odmiana ta może ulec rakowi bakteryjnemu. Jej sporą wadą jest też podatność na brunatną zgniliznę drzew pestkowych, przez którą będzie wymagała starannych oprysków.

Zabiegi ochronne

W wypadku moniliozy przede wszystkim należy wycinać porażone pędy. Co do oprysków, to można wykonać je zarówno raz, jak i dwa razy. W pierwszym wypadku zabieg wykonujemy na początku kwitnienia, gdy rozchylają się pierwsze pąki, a w drugim – i na początku, i w pełni kwitnienia. Polecane środki to przykładowo Miedzian 50 WP, Switch 62,5 WG czy Signum 33 WG

 

KOD PRODUKTU: GRUNT150-200VEGA#

 

 

Numer konta bankowego:
mbank 66 1140 2004 0000 3802 6646 8453

 

KONTAKT W SPRAWIE ZAMÓWIEŃ:

+48 666 633 300

+48 888 220 222

+48 888 880 300

 

REKLAMACJE I TERMINY DOSTAW:

+48 666 666 031

 

ZAMÓWIENIA HURTOWE POWYŻEJ 25 000 ZŁ:

+48 505 800 785

 

TELEFONY SĄ ODBIERANE W GODZINACH:

PONIEDZIAŁEK 8:00 - 17:00

WTOREK            8:00 - 17:00

ŚRODA-PIĄTEK 8:00 - 17:00

SOBOTA – NIEDZIELA  NIECZYNNE

 

NA WSZYSTKIE NIEODEBRANE TELEFONY ODDZWANIAMY

W PILNYCH SYTUACJACH MOŻNA WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ SMS - ODDZWONIMY

Cechy
Cechy
Rozmiar150-200 cm
Waga3
Grunt/PojGRUNT
  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com


tel: +48 666 633 300     email: etomazzo@o2.pl
* prosimy o telefony w godzinach 8:00 - 17:00
zamknij X
Witaj, nie znalazłeś nic ciekawego?

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami cenowymi - zapraszamy na nasz Facebook.

Informujemy także o nowym asortymencie... bądźmy w kontakcie - polub nas