Azalia Japońska ''Kermesina Rosea'' Azalea Japonica 50 szt. Wysyłka od 1-31.08 !!!

SADZONKI W P9|SADZONKI W P9 » LIŚCIASTE|SADZONKI W P9 » LIŚCIASTE » AZALIA JAPOŃSKA|SADZONKI W P9 » LIŚCIASTE » AZALIA JAPOŃSKA » KERMESINA ROSEA

Cena:345.00PLN
dostępny
Posiadamy na stanie:9999

 

 

Przedmiotem aukcji są sadzonki

Azalia Japońska ''Kermesina Rosea'' Azalea Japonica

 

CENA ZA KOMPLET TO:

 

345,00 ZŁ/50 szt.

 

 

 
Azalia Japońska ''Kermesina Rosea''
 

Wygląd

Azalia japońska 'Kermesina Rosé' to niski zimozielony lub półzimozielony krzew (w zależności od tego, jak surowa zima panuje). Odmiana 'Kermesina Rosé' charakteryzuje się umiarkowanym wzrostem jak na azalie i po 10 latach dorasta do około 60cm wysokości przy większej szerokości. Posiada zwarty gęsty pokrój.

Odmianę wyróżnia zabarwienie kwiatów: przez środek płatków biegnie ciemnoróżowy pasek, brzegi natomiast są białe. Kwiaty są drobne, ale bardzo szczelnie obsypują krzewy, przykrywając całkowicie liście. Odmiana kwitnie z końcem maja i na początku czerwca.

Ozdobne są także liście: skórzaste, błyszczące, zielone, jesienią wybarwiają się na bordowo.

Stanowisko i uprawa

Azalie wymagają specyficznych warunków uprawy. Preferują ciepłe zaciszne miejsca osłonięte od wiatru. Lubią widny cień czyli taki, jaki panuje pod koronami wysokich drzew (takich, które głęboko się korzenią jak sosny czy jodły). Jednak pełny cień jest gorszy niż słońce. Najlepszy będzie lekki półcień. Na stanowiskach, gdzie jest mniej słońca, rośliny lepiej zimują i dłużej kwitną. Ważne, by podłoże było stale umiarkowanie wilgotne. Nie wolno doprowadzać do przesuszenia bryły korzeniowej - należy o tym pamiętać, sadząc rośliny na słońcu. Rośliny dobrze czują się nad wodą, gdzie panuje podwyższona wilgotność powietrza.

Wymagają gleby przepuszczalnej (próchniczej lub piaszczysto-gliniastej), żyznej o odczynie kwaśnym (o pH: 3,5-4,5). Uprawa nie uda się na glebach zasadowych, ciężkich, zbitych a także na zbyt piaszczystych i jałowych (należy je poprawić przed posadzeniem).

Azalie mają delikatny system korzeniowy i nie lubią przekopywania ziemi w obrębie ich korzeni (nie wolno przydeptywać korzeni w czasie sadzenia - patrz sadzenie).

Ogólnie azalie są wrażliwe na mrozy - należy je osłaniać. Odmianę 'Kermesina Rose' wyróżnia duża mrozoodporność. Pąki kwiatowe mogą być uszkadzane przez wiosenne przymrozki. System korzeniowy zawsze wymaga osłony - najlepiej korą sosnową, która chroni i przed przemarzaniem, i przed wysychaniem.

Azalie nie są żarłoczne, bardzo źle znoszą zasolenie podłoża - należy je umiarkowanie nawozić (patrz nawożenie).

Zastosowanie

Azalie japońskie to bardzo cenne rośliny, które zachwycają wiosną kwiatami, ale tak naprawdę ozdobne są przez cały sezon dzięki ładnym liściom i pokrojowi. Są one jedną z głównych składowych ogrodu japońskiego, malowniczo wyglądają posadzone nad wodą - odbicie krzewów w lustrze wody podwaja liczbę kwiatów w ogrodzie. W ogrodzie japońskim azalie japońskie sadzimy razem z klonami japońskimi, funkiami i tawułkami. Azalie dobrze jest sadzić w większej grupie, po kilka sztuk.

 

TOWAR WYSYŁANY OD 1-31.08

 KOD PRODUKTU: P9KERMESINAROSEA*50

 

WYSYŁKA KURIERSKA

PO PRZEDPŁACIE NA KONTO:

GRATIS

WYSYŁKA KURIERSKA

POBRANIOWA:

35 ZŁ

 

KONTAKT W SPRAWIE ZAMÓWIEŃ:

+48 666 633 300

+48 888 220 222

+48 888 880 300

 

REKLAMACJE I TERMINY DOSTAW:

+48 666 666 031

 

ZAMÓWIENIA HURTOWE POWYŻEJ 25 000 ZŁ:

+48 505 800 785

 

TELEFONY SĄ ODBIERANE W GODZINACH:

PONIEDZIAŁEK 8:00 - 14:00

WTOREK            8:00 - 14:00

ŚRODA-PIĄTEK 8:00 - 12:30

SOBOTA – NIEDZIELA  NIECZYNNE

 

NA WSZYSTKIE NIEODEBRANE TELEFONY ODDZWANIAMY

W PILNYCH SYTUACJACH MOŻNA WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ SMS - ODDZWONIMY

Cechy
Cechy
RozmiarSADZONKA
Waga30
Grunt/PojDONICA 0.5-0.7
  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com


tel: +48 666 633 300     email: etomazzo@o2.pl
* prosimy o telefony w godzinach 8:00 - 17:00
zamknij X
Witaj, nie znalazłeś nic ciekawego?

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami cenowymi - zapraszamy na nasz Facebook.

Informujemy także o nowym asortymencie... bądźmy w kontakcie - polub nas