Cis pospolity "DAVID" Taxus baccata 500 szt. Wysyłka od 1-31.08 !!!

Sadzonki w P9|Sadzonki w P9 » IGLASTE|Sadzonki w P9 » IGLASTE » CISY|Sadzonki w P9 » IGLASTE » CISY » CIS POSPOLITY|Sadzonki w P9 » IGLASTE » CISY » CIS POSPOLITY » DAVID

Cena:2200.00PLN
dostępny
Posiadamy na stanie:9999

 

 

Przedmiotem aukcji są sadzonki

 

Cis pospolity "DAVID" Taxus baccata

 

CENA ZA KOMPLET TO:

 

2200,00 ZŁ/500 szt.

 

 

 
Cis pospolity "DAVID''

Wygląd

'David' to niska, kolumnowa odmiana - liczne, sztywne gałęzie układają się pionowo, nie rozrasta się więc intensywnie na boki.

Ten okaz od początku prezentuje taki właśnie elegancji, kolumnowy pokrój, który utrzymuje bez większych zabiegów pielęgnacyjnych. Kształt iglaka zakłócić może jedynie ciężki mokry śnieg wyginający gałęzie – by temu zaradzić należy niezbyt ciasno owinąć jesienią roślinę zieloną stalową siatką, np. taką jaką stosuje się na krety. Roślina w ciągu 1-2 lat całkowicie zarośnie siatkę, która zabezpieczy ją przed wyłamywaniem gałęzi.

Miękkie - dość długie, bo 2-3 cm - igły cisa pospolitego 'David' charakteryzują się żółto-zielonym zabarwieniem (szeroki, żółty margines okalający każdą igłę) co szczególnie uwydatnia się na młodych przyrostach.

Z czasem intensywny żółty kolor blaknie, ale igły nadal pozostają dwubarwne, choć okaz wydaje się wtedy bardziej jasnozielony, niż żółto-zielony.

Cisy są roślinami dwupiennymi, a ta odmiana jest formą męską, dlatego nie znajdziemy na niej ozdobnych czerwonych owoców, stanowiące dodatkowy atut egzemplarzy żeńskich.

Jak było wspomniane na samym początku jest to roślina wolno rosnąca, a jej roczny przyrost tej ok. 10cm, po upływie 10 lat  osiąga 1,5-2m wysokości. 

Stanowisko i uprawa

Cisy dobrze adaptują się do warunków panujących w większości ogrodów oraz bez trudu znoszą zanieczyszczone miejskie powietrze.

Najlepiej rosną na glebie bogatej w wapń (zasadowej), żyznej, próchniczej, przepuszczalnej i stale wilgotnej

Drzewa te jak większość roślin nie lubią skrajności, choć gorzej radzą sobie ze stagnującą wodą, niż okresowym przesuszaniem podłoża.

Odpowiada im wysoka wilgotność powietrza - warto je sadzić w bliskim sąsiedztwie zbiorników wodnych.

Preferują półcień, ale znoszą także całkowite zacienienie, istnieje jednak ryzyko, że przy bardzo małej ilości słońca, młode - atrakcyjne - przyrosty nie wybarwią się na żółto.

Przy odrobinie pomocy - czyli obfitszym podlewaniu - mogą rosnąć również na słonecznym stanowisku.

Rośliny posadzone w pełnym słońcu i jałowej glebie wymagają częstego zraszania i podlewania w porannych lub wieczornych godzinach, a w pierwszych latach uprawy, osłaniania zimą przed mrozem. 

Sadząc cisy w takim miejscu liczmy się z tym, że na takim trudnym stanowisku, zestresowana roślina będzie bardziej podatna na atak chorób i szkodników.

W uprawie kluczowe jest kilka pierwszych lat ( 5-7), gdyż młode rośliny gorzej radzą sobie z niskimi temperaturami, suszami czy chorobami.

Jest to powód, dla którego pamiętajmy by nowy okaz wsadzić do ogrodu z dobrą, ogrodniczą ziemią (np. taką kupioną w kwiaciarni) oraz regularnie podlewać, gdy nie pada przez dłuższy okres czasu (10-12 dni, a w upalne lenie dni nawet 5-7).

W późniejszych latach są to niewymagające i wdzięczne rośliny, o które nie trzeba się troszczyć.

Cisa pospolitego 'David', jak i pozostałe cisy - jako jedyne wśród roślin iglastych - można intensywnie ciąć (formować), a nawet odmłodzić, gdy zostanie uszkodzony przez mróz lub naszego psa (psi mocz bardzo szkodzi tym rośliną, w wyniku czego na drzewie pozostają brązowe plamy i dziury).  

Odmiana 'David' cechuje się wyższą mrozoodpornością niż forma podstawowa, i z powodzeniem może być sadzona na całym obszarze kraju, z wyłączeniem okolic Suwalszczyzny - tam roślina wymaga okrywania na zimę.

O cisach - i wszystkich zimozielonych roślinach - szczególnie należy pamiętać zimą, gdyż narażone są one na zjawisko suszy fizjologicznej.

Zastosowanie

Cis pospolity 'David' jest rośliną o wszechstronnym zastosowaniu: może być sadzony jako niski, kolorowy żywopłot i obwódki lub stosowany do tworzenia zimozielonych rzeźb ogrodowych. Żółto-zielony kolor igieł ładnie będzie się komponował z kolorowymi krzewami na rabacie, może stanowić też całoroczne tło dla innych roślin.

 

 

TOWAR WYSYŁANY OD 1-31.08

 

 KOD PRODUKTU: P9DAVID*500

 

WYSYŁKA KURIERSKA

PO PRZEDPŁACIE NA KONTO:

GRATIS

WYSYŁKA KURIERSKA

POBRANIOWA:

350 ZŁ

 

KONTAKT W SPRAWIE ZAMÓWIEŃ:

+48 666 633 300

+48 888 220 222

+48 888 880 300

 

REKLAMACJE I TERMINY DOSTAW:

+48 666 666 031

 

ZAMÓWIENIA HURTOWE POWYŻEJ 25 000 ZŁ:

+48 505 800 785

 

TELEFONY SĄ ODBIERANE W GODZINACH:

PONIEDZIAŁEK 8:00 - 14:00

WTOREK            8:00 - 14:00

ŚRODA-PIĄTEK 8:00 - 12:30

SOBOTA – NIEDZIELA  NIECZYNNE

 

NA WSZYSTKIE NIEODEBRANE TELEFONY ODDZWANIAMY

W PILNYCH SYTUACJACH MOŻNA WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ SMS - ODDZWONIMY

Cechy
Cechy
RozmiarSADZONKA
Waga830
Grunt/PojDONICA 0.5-0.7
  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com


tel: +48 666 633 300     email: etomazzo@o2.pl
* prosimy o telefony w godzinach 8:00 - 17:00
zamknij X
Witaj, nie znalazłeś nic ciekawego?

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami cenowymi - zapraszamy na nasz Facebook.

Informujemy także o nowym asortymencie... bądźmy w kontakcie - polub nas