Jabłoń 'James Grieve' Rośliny są wysyłane od 10 października do pierwszych przymrozków - max. do 1 grudnia

Drzewka owocowe » JABŁONIE

Cena:16.00PLN
dostępny
Towar niedostępny

Jabłoń 'James Grieve'

CENA ZA SZTUKĘ TO:

16,00 ZŁ / SZT.

Sadzonki mają wysokość od 150 do 200 cm

(mierzone bez bryły korzeniowej).

KONTAKT:

+48 6666 333 00

+48 505 800 785

 

NA WSZYSTKIE NIEODEBRANE TELEFONY ODDZWANIAMY

W PILNYCH SYTUACJACH MOŻNA WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ SMS - ODDZWONIMY 

Drzewka są kopane z gruntu w dniu dostawy, tak aby system korzeniowy nie uległ uszkodzeniu.

!!!KORZENIE ZABEZPIECZONE SĄ WILGOTNYM TORFEM!!!

!!!DZIĘKI TEMU MAMY 100% GWARANCJĘ PRZYJĘCIA!!!

UWAGA:

!!!OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ ZAMÓWIEŃ!!!

Większe ilości dostarczamy naszym transportem lub w formie europalet - koszt ustalamy indywidualnie.

Mniejsze ilości dostarczamy w formie paczek.

 

Rośliny są wysyłane od 10 października do pierwszych przymrozków - max. do 1 grudnia!

 

Jabłoń James Grieve jest pochodzenia angielskiego. Została wyhodowana w Szkocji przez J Grieve. Jest siewką odmiany Potta. Do uprawy została wprowadzona około 1880 roku. W Europie jest dość powszechnie uprawiana. James Grieve występuje w kilku typach czyli sportach. Niektóre z nich dojrzewają około 10 dni później. Sporty odznaczają się pięknym rumieńcem, pokrywającym prawie cały owoc. Odmiana zalecana do nasadzeń w sadach amatorskich i towarowych zlokalizowanych w pobliżu dużych miast. Jabłoń jest bardzo ceniona w sadach o ograniczonej ochronie.

Drzewo

Drzewo odmiany James Grieve rośnie raczej  słabo. Korony tworzy  nieduże, kuliste i średnio zagęszczone. Konary odchodzą od przewodnika pod szerokim kątem co jest bardzo pożądane. Kwitnie średnio wcześnie i jest bardzo dobrym zapylaczem dla innych odmian Jabłoni. Pąki kwiatowe i kwiaty są rzadko uszkadzane przez mróz. Jabłoń James Grieve w okres owocowania wchodzi wcześnie. Owocuje raczej umiarkowanie ale corocznie, zwłaszcza na podkładkach karłowych lub półkarłowych. W latach gdy owocuje szczególnie obficie trzeba przerzedzać zawiązki. Jeśli się tego zaniecha owoce będą zbyt drobne.

Zbiór i przechowywanie

Jabłoń James Grieve jest późną odmianą letnią. Jabłka są gotowe do zbioru pod koniec sierpnia, do połowy września. Zależy to od pogody i stanowiska. Dojrzewają nierównomiernie i zbiera się je kilkakrotnie. Jeśli się je przetrzyma na drzewie mogą opadać. Niekiedy gniją na drzewie z powodu brunatnej zgnilizny. Owoce są dojrzałe do konsumpcji praktycznie od razu po zbiorze. Jabłka odmiany James Grieve można spożywać do końca października, ale trzeba je przechowywać w chłodni. Chcąc otrzymać wcześniej dojrzewające owoce należy drzewo sadzić na stanowiskach cieplejszych. W rejonach chłodniejszych James Grieve jest odmianą wczesnojesienną. Owoce tej odmiany transport znoszą niezbyt dobrze.

Odporność

Drzewo Jabłoni James Grieve jest dostatecznie wytrzymałe na mróz choć nie tak jak odmiany najbardziej odporne. Jest też odporne na parch i mączniak jabłoni. Wykazuje średnią podatność na zarazę ogniową. James Grieve jest średnio odporny na choroby kory i drewna.

Zapylanie

James Grieve jest odmianą częściowo samopłodną. Lepiej jednak wiąże owoce po zapyleniu obcym pyłkiem. Dobre zapylacze w tym przypadku to: Koksa Pomarańczowa, Paulared, Golden Delicious, Delikates, Lobo, Spartan, Cortland, Oliwka Żółta czyli Papierówka, Boiken i inne kwitnące w tym samym czasie. Warto dodać, że Jabłoń James Grieve jest bardzo dobrym, uniwersalnym zapylaczem dla wielu odmian jabłoni. Szczególnie starych odmian.

Sadzenie

Jabłoń James Grieve można sadzić praktycznie na terenie całego kraju z wyjątkiem zastoisk mrozowych. Lubi gleby piaszczysto-gliniaste i lessowe, raczej żyzne. Preferuje miejsca dobrze oświetlone. Gleba powinna być umiarkowanie wilgotna o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Gleba niezbyt odpowiednia powinna być przed wsadzeniem drzewka odpowiednio przygotowana. Jeśli jest bardzo słaba lepiej ją wymienić w całości. Drzewka owocowe z odkrytym systemem korzeniowym czyli z tzw. „gołym korzeniem” najlepiej sadzić wiosną lub jesienią w czasie przerwy wegetacyjnej. Sadzonki w doniczkach można sadzić niezależnie przez cały sezon. Dołek pod Jabłoń James Grieve nie może być za mały, bo korzeni nie wolno zawijać. Pamiętajmy by miejsce szczepienia znajdowało się nad powierzchnią ziemi. Po zasypaniu korzeni warto wokół pnia zrobić misę, bo to ułatwi podlewanie.

Cięcie

Jabłonie należy przycinać i James Grieve nie jest tu wyjątkiem. Roślinę trzeba przyciąć po posadzeniu na wysokości około 80cm. Chyba, że występują pędy boczne. W takiej sytuacji przycinamy wszystkie pędy zostawiając 2/3 ich długości. Przewodnik skracamy na wysokości 40cm nad ostatnim pędem. Ponadto wycinamy wszystkie gałązki i odrosty korzeniowe do wysokości 50cm od ziemi. Ważne w przypadku roślin starszych jest cięcie prześwietlające. W przypadku drzew starych nie wolno zaniechać cięcia

KOD PRODUKTU: GRUNT150-200JAMES#

 

WYSYŁKA KURIERSKA

PO PRZED PŁACIE NA KONTO:

1-10 SZT - 25ZŁ

11-20 SZT - 50ZŁ

ITD

WYSYŁKA KURIERSKA

POBRANIOWA:

1-10 SZTUK - 35ZŁ

11-20 SZTUK - 70ZŁ

ITD

Numer konta bankowego:
mbank 66 1140 2004 0000 3802 6646 8453

 

KONTAKT W SPRAWIE ZAMÓWIEŃ:

+48 666 633 300

+48 888 220 222

+48 888 880 300

 

REKLAMACJE I TERMINY DOSTAW:

+48 666 666 031

 

ZAMÓWIENIA HURTOWE POWYŻEJ 25 000 ZŁ:

+48 505 800 785

 

TELEFONY SĄ ODBIERANE W GODZINACH:

PONIEDZIAŁEK 8:00 - 17:00

WTOREK            8:00 - 17:00

ŚRODA-PIĄTEK 8:00 - 17:00

SOBOTA – NIEDZIELA  NIECZYNNE

 

NA WSZYSTKIE NIEODEBRANE TELEFONY ODDZWANIAMY

W PILNYCH SYTUACJACH MOŻNA WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ SMS - ODDZWONIMY

Cechy
Cechy
Rozmiar150-200
Waga3.00
Grunt/Pojgrunt
  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com


tel: +48 666 633 300     email: etomazzo@o2.pl
* prosimy o telefony w godzinach 8:00 - 17:00
zamknij X
Witaj, nie znalazłeś nic ciekawego?

Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami cenowymi - zapraszamy na nasz Facebook.

Informujemy także o nowym asortymencie... bądźmy w kontakcie - polub nas